Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 A4Tech за гејмери

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
dReyk.LF

dReyk.LF


Broj poruka : 16
Datum upisa : 28.01.2009
Godina : 33
Lokacija : Прилеп / Македонија

A4Tech за гејмери Empty
PočaljiNaslov: A4Tech за гејмери   A4Tech за гејмери Icon_minitimeČet Jan 29, 2009 12:02 pm

Eден од основите модели ја носи ознаката X-710FS,кој во пракса се покажа подобро од очекуваното. Има релативно голема димензија и одлично лежи на раката. Анатомски е прилагоден за десната рака, а коплетно е направен од пластика која не ја замара раката, но предизвикува поголемо потење. Квалитетот на изработка е добар па можеме да заклучиме дека производителот во однос на low-end моделите вложил поприлично доста труд за се да биде цакум пакум. Од лева бочна страна под палецот се наоѓа гумирана површина која обезбедува подобро држење,а тука се сметени и два програмибилни тастери, додека од горната страна се наоѓаат тастери за левиот и десниот клик,скрол копчето, DPI тастер и посебен тастер за пукање во играта. Овој модел користи USB2.0 верзија која обезбедува брзина од 500Hz, и работи четири пати подобро од оние мауси чија основа е USB 1.0. Тастерот за пукање има функција од еден клик да испалува 3 куршуми, то штеди време и смалува непрецизност на метата.

A4Tech за гејмери 84377v01mlp1

Понапредни Модели:

Модел X-738K. Срцето на овој оптички маус го прави сензорот од резолуција 3200DPI кој многу добро работи на сите бидови подлоги, и што е најбитно, феноменално реагира на секое движење. Потсетува на одредени Razer модели, но сепак разликува во поглед на квалитет на изработка и според тоа како лежи на раката. Содржи ист број на тастери и по распоредот не се разликува од претхнодиот опишан модел. За интеркација со PC-то користи USB 2.0 верзија и е компатибилен за сите актуелни Windows платформи.


A4Tech за гејмери 949bigep9

Модел X-748 кој е карактеристичен по тоа што доаѓа со сет од седум малии тегчиња со маса од 19.5 грама. Нивната улога е да обезбедат дополнителна стабилност на подлогата во текот на играта. Овој модел е со одличен квалитет на изработка и добар распоред на сите помошни тастери (Вкупно три), додека оние основините (левиот и десниот) нешто поголеми и благо гумирани, што на играчите им обезбедува дополнителна сигурност во текот на акција. Овој модел користи оптички сензор, максимална релозуција 3200DPI и со PC-то работи на USB 2.0 интерфејсот.

A4Tech за гејмери 347137gl1
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inf-gaming.tk
<3 my audi

<3 my audi


Broj poruka : 16
Datum upisa : 08.01.2009
Godina : 35
Lokacija : Nish

A4Tech за гејмери Empty
PočaljiNaslov: Re: A4Tech за гејмери   A4Tech за гејмери Icon_minitimeNed Feb 01, 2009 12:34 am

Svi su ruzhni ko ku*ac :@

LOGITECH FTW
Nazad na vrh Ići dole
dReyk.LF

dReyk.LF


Broj poruka : 16
Datum upisa : 28.01.2009
Godina : 33
Lokacija : Прилеп / Македонија

A4Tech за гејмери Empty
PočaljiNaslov: Re: A4Tech за гејмери   A4Tech за гејмери Icon_minitimeNed Feb 01, 2009 2:40 am

ej ja ovde davam novoste, ako ti se ne svidja pa nemorati citati...omFg..
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inf-gaming.tk
strajder




Broj poruka : 57
Datum upisa : 08.01.2009
Godina : 35
Lokacija : B.Petrovac

A4Tech за гејмери Empty
PočaljiNaslov: Re: A4Tech за гејмери   A4Tech за гејмери Icon_minitimeNed Feb 01, 2009 4:25 am

hvala brate.ja imam taj mish i necu ga menjati josh sigurno.ko da je za mene pravljen,tako mi dobro stoji na ruci.A4 TECH x7.hehehehe
Nazad na vrh Ići dole
http://dnb-cscrew.tk/
shox1leFTW

shox1leFTW


Broj poruka : 38
Datum upisa : 18.01.2009
Godina : 30
Lokacija : de_dust2 @ B

A4Tech за гејмери Empty
PočaljiNaslov: Re: A4Tech за гејмери   A4Tech за гејмери Icon_minitimeNed Feb 01, 2009 4:29 am

iskreno meni se nesto ne svidja taj x7 ja imam razer DETHADDER FTW najjaci je Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




A4Tech за гејмери Empty
PočaljiNaslov: Re: A4Tech за гејмери   A4Tech за гејмери Icon_minitimeNed Feb 01, 2009 5:47 am

ja imam onaj klasicni ! xD
Nazad na vrh Ići dole
dReyk.LF

dReyk.LF


Broj poruka : 16
Datum upisa : 28.01.2009
Godina : 33
Lokacija : Прилеп / Македонија

A4Tech за гејмери Empty
PočaljiNaslov: Re: A4Tech за гејмери   A4Tech за гејмери Icon_minitimeNed Feb 01, 2009 7:34 am

me too and mouse pad same Smile a4tech x7
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inf-gaming.tk
Sponsored content





A4Tech за гејмери Empty
PočaljiNaslov: Re: A4Tech за гејмери   A4Tech за гејмери Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
A4Tech за гејмери
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Razno :: Novosti-
Skoči na: